500 metre için 435 lira alan taksici taksimetreyi suçladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Bahçelievler’de evinin önüne taksi çağıran Ahmet Durmaz, aracın hareket etmesiyle birlikte taksimetrede açılış ücretinin 400 lira olduğunu gördü. Durmaz, yaklaşık 5 dakika içerisinde taksimetre ücretine 35 TL daha yansıdığını görünce şoförü uyardı.

Durmaz, ücrete itiraz ettikten sonra ödeme yapıp araçtan inerek konuya ilişkin şikayetçi oldu.

Taksici Hüseyin Keleş, Durmaz’ın ödediği miktarı kendisine geri vereceğini söyledi ancak Durmaz bu ücreti kabul etmeyeceğini belirtti.

“TAKSİMETRE 435 LİRA GÖSTERİNCE İNMEK İSTEDİ”

Yaşananları anlatan taksici Hüseyin Keleş, 30 yıldır taksicilik yaptığını belirterek, “Müşteriyi aldıktan sonra taksimetreye bakmadım. İkitelli tarafından taksiye bindi, ‘Esenler’e gideceğiz’ dedi. Biraz ilerledikten sonra telefonunu çıkardı kamerayla çekmeye başladı. Telefonla çekmeye başlayınca huylandım. Taksimetre 435 TL’yi gösterince inmek istedi” diye konuştu.

Yolcu hızla artan taksimetreyi cep telefonuyla görüntületi.

Daha sonra fiş keserek parasını aldığını söyleyen Keleş, arkadaşlarına taksimetreye ne kadar zam geldiğini sorduğunu, anlattı.

Keleş, “Arkadaşlarım bir yanlışlık olduğunu söylediler. Sonra taksimetre firmasına gittim, 7-8 saat bekledim çünkü orada öyle 3-4 tane daha taksi vardı. 30 senedir taksicilik yapıyorum. Hayatımda hiç başıma böyle bir şey gelmedi” diye konuştu.

“PARASINI TAKDİM EDECEĞİZ”

Taksici Keleş, ücretin taksimetreden kaynaklı olduğunu ifade ederek “500 metre kadar bile gitmedik, 435 TL tuttu. İlk açıldığında baksaydım onu görürdüm zaten ama bakmadım. Bazen böyle binde bir oluyor, olaydan sonra kaçacak yer aradım. Allah’tan taksiye binen çocuk patrona ulaştı. Patron da beni aradı, gereğini yapacağız. Üzgünüm, parasını takdim edeceğiz. Bizim bir suçumuz yok, taksitmetreden kaynaklı. Elinde fiş var, biz de mağduruz. Kendisine, ‘Yeni zam geldi, 2 aydır mazota çalışıyoruz, sen düştün bize’ dedim” şeklinde konuştu.

“OLAN OLDU, PARAYI GERİ ALMAYACAĞIM”

Ahmet Durmaz ise parayı geri almayacağını belirterek, “Ben artık konuyu kapattım. Parayı geri almayacağım. Daha ilgilenmiyorum. Olan oldu, konuyu kapatalım” dedi.

500 metre için 435 lira alan taksici taksimetreyi suçladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Media Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin