Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bürokratlara tehdit tepkisi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sayıştay’ın 160. yıl dönümü programında konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

“Biz birilerinin yaptığı gibi tüm kamu görevlilerini tehdit ederek kendi siyasetçimize alan açmaya asla çalışmadık çalışmayız. Anayasal güvence altında kamu görevlilerini tehdit etmek ve iktidara direnmeye çalışmak faşist ve darbeci zihniyet yansımasından başka şey değildir.

Ağzından çıkan sözden de davranıştan da haberi olmayan mazur tipler ne bizim ne kamu görevlilerinin muhatabı değildir.

Sayıştay, hukuk devletinin temel taşlarından biridir. Sayıştay, hiçbir kamu kurumunun rakibi ya da ikamesi değil, hukuka rehberlik eden bir yardımcısıdır. Sayıştay, çıkardığımız kanunlarla daha da güçlenecektir.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçtikten sonra da Sayıştay’ın denetim alanını genişletmeyi sürdürdük. Amacımız Türkiye’nin hukuk devleti vasfıyla 2023 hedeflerine ulaşmasını temin etmektir.

Türkiye demokrasi ve kalkınma sürecinde geçtiğimiz 20 yılda 1 asırlık yol katetti. Dünyanın birçok yerinde bize bu kadar kısa sürede bu kadar çok atılımı nasıl yaptığımızı soruyorlar.

Sayıştay’ın icracı kurumlardaki denetimleri sadece açık arama şeklinde yapmaması gerektiğini düşünüyorum. Türkiye’nin yıkıcı değil yapıcı yaklaşımlara ve siyasi projelere ihtiyacı var.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bürokratlara tehdit tepkisi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Media Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!