Darıca’da bebek sevinci

daricada-bebek-sevinci-BBrNu8MP.jpg
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Darıca’da 260 türden 3 bine yakın hayvanın barındığı Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkında 15inci lemur doğarken, zebraların ise 3üncü doğumu oldu. Henüz ismi olmayan yavrulara, ilerleyen günlerde isim verileceği belirtildi. Sevimli yavruların, annelerin yanından ayrılmadığı gözlendi. Özellikle yavru lemurun annenin kucağında olması ve hareket ederken de sırtına çıkması dikkat çekti. Ziyaretçiler ise hayvanat bahçesinin yeni üyelerini ilgiyle izledi.

Darıca’da bebek sevinci
ANNE, BABA VE ÜÇ KARDEŞ OLDULAR

Hayvan Yönetim Müdürü Nil Can Açıkgöz, zebra ailesine iki hafta önce yeni üye katıldığını belirterek, “Zebramız doğum yaptı. Burada bir ailemiz var. Anne, baba ve üç kardeş oldular şu anda. iki kız kardeş vardı. Bu son doğan ile erkek kardeşleri oldu. Çok sağlıklı, anne de çok güzel bakıyor. Kardeşleriyle de uyum sağladı. Baba ile de sorunu yok dedi.

Darıca’da bebek sevinci

“ANNESİNİN KORUMASI ALTINDA” 

Yaklaşık 10 yıldır hayvanat bahçesinde bakıcılık yaptığını söyleyen lemur bakıcısı Mehmet Kaplan da “Hayvanat bahçesinde bulunan lemurlarımıza bakıyorum. Dişi bir yavrumuz var. Gayet sağlıklı bir şekilde, durumu iyi. Yavru lemur sürünün geri kalanıyla adapte olmak için elinden geleni yapıyor. Zaten anne koruması altında olduğu için diğerleri ona zarar veremiyor” diye konuştu.
(Media Haber)

Darıca’da bebek sevinci

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Media Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!