İmamoğlu, 2.5 yıl sonra aynı pazara gitti, şikayet değişmedi: Geçim sıkıntısı

imamoglu-25-yil-sonra-ayni-pazara-gitti-sikayet-degismedi-gecim-sikintisi-bg5RtWcX.jpeg
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tuzla’da bir dizi incelemede bulundu.  İmamoğlu’nun Tuzla’daki ilk adresi, Kamil Abdüş Gölü oldu. İBB Fen İşleri Daire Başkanı Recep Korkut, önceki yönetimden yüzde 24’le devraldıkları Kamil Abdüş Gölü 1. Etap Çevre Düzenlemesi çalışmalarının sona erdiği bilgisini paylaştı. Son çıkarılan Cumhurbaşkanlığı kararnamesinde, bölgenin “koruma alanı” ilan edildiğini aktaran Korkut, bu nedenle ikinci ve üçüncü etap çalışmalarını durduklarını bildirdi.

İmamoğlu, 2.5 yıl sonra aynı pazara gitti, şikayet değişmedi: Geçim sıkıntısı

ESNAF: MİLLETTE PARA YOK

İmamoğlu’nun ilçedeki ikinci durağı, seçim kampanyası sırasında 23 Ocak 2019’da da ziyaret ettiği Aydıntepe Mahallesi’nde kurulan semt pazarı oldu. Vatandaşlar ve pazar esnafından gelen sorunları dinleyen İmamoğlu’nun  pazar ziyaretinin ana gündem maddesi, seçim kampanyası sürecinde olduğu gibi ekonomik sıkıntılar ve hayat pahalılığı oldu.

Pazarda patates, soğan tezgahı bulunan bir esnaf ile İmamoğlu arasında yaşanan diyalog, vatandaşın yaşadığı ekonomik zorlukları gözler önüne serdi. İmamoğlu, “Başkanım, ilçemize hoş geldin. Burada bir konuşmuştuk; hatırladın mı” diyen esnafa, “İyi hatırladım. Nasıl bu sene işler” karşılığını verdi. Esnafın İmamoğlu’na yanıtı ise, “Vallahi mallar ucuz; millette para yok. Sıkıntı var” oldu.

İmamoğlu, 2.5 yıl sonra aynı pazara gitti, şikayet değişmedi: Geçim sıkıntısı

SMA HASTASI AYSUN’U ZİYARET

İmamoğlu’nun 23 Ocak 2019’daki ziyaretinde ilginç bir olay da yaşanmıştı. Pazarda İmamoğlu ile karşılaşan 56 yaşındaki Aynur Erim adındaki vatandaş, kızının SMA hastası olduğunu ve ilaç bulmakta zorluk yaşadıklarını belirterek İmamoğlu’ndan yardım istemişti.

Erim’in adresini alan İmamoğlu, pazar turunun ardından aileyi ziyaret etmişti. O dönemde 32 yaşında olan SMA hastası Aysun Erim, “Ben bu ilacı, sadece kendim için değil, tüm SMA hastaları için istiyorum” isyanına tanıklık eden İmamoğlu, “Konuyla özel olarak ilgileneceğim. Genel anlamda yetkililer sesini duysun diye yanına geldim” demişti. İmamoğlu, Aysun Erim’i, Aydıntepe semt pazarını ikinci ziyaretinde de unutmadı.

İmamoğlu, 2.5 yıl sonra aynı pazara gitti, şikayet değişmedi: Geçim sıkıntısı

Erim ailesi, evlerine ikinci kez konuk olan İmamoğlu’na, o dönemde kendilerine ses olmasından dolayı teşekkürlerini iletti. İmamoğlu, ilaçlarını kullandığını söyleyen Erim’e, “Geçen seferden daha iyi gördüm seni” sözleriyle karşılık verdi.

İmamoğlu, Erim ailesinin evinden ayrıldıktan sonra, Aydıntepe Mahallesi Muhtarı Ayşegül Duran’ı makamında ziyaret etti. Tuzla İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi’nde ziyaret ettiği iki fabrikada çalışan işçilerle fotoğraf çektiren İmamoğlu, Tuzla’da, son olarak, “Tepeören Meydan ve Altyapı Çalışması” şantiyesinde incelemelerde bulundu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Media Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!