İngiltere’de milletvekili Stella Creasy, Avam Kamarası’na bebeğiyle birlikte geldi

featured

İngiltere’de İşçi Partisi’nin Walthamstow milletvekili Stella Creasy, işe dönen annlerin yaşadığı problemlere çekmek için Avam Kamarası’na bebeğiyle birlikte geldi.

Avam Kamarası Lideri, Jacob Rees-Mogg’dan harekete geçmesini isteyen Creasy, “Milletvekillerinin parlamentoya geri dönmesini istediğinizi biliyoruz. Ancak, Bağımsız Parlamento Standartları Kurumu, insanlar için uygun doğum iznini finanse etmeyi reddetti. Bu da parlamentoyu yeni bir annenin oldukça zorlandığı bu ülkedeki birkaç işyerinden biri haline getirdi” diye konuştu.

TÜM PARTİLER BİR ARAYA GELEREK DOĞUM İZNİ SORUNUNU ÇÖZMELİ

Creasy sözlerine şöyle devam etti:

“Buradaki bazı milletvekillerinin annelerin hayranı olmadığını biliyorum, ancak liderin aralarında olmadığına eminim, bu yüzden tüm partiler bir araya gelerek annelerin doğum izni sorunu çözmeli. Oyumu kendim kullanmak istediğim için azarlanmamalıyım.”

Bununla birlikte Rees-Mogg, Creasy’yi Avam Kamarası’nda görmenin bir “zevk” olduğunu söyledi ve “bebeğinin kusursuz davranışı” için onu tebrik etti:

“Kurallar, annelik ve babalık izni kullanların vekaleten oy kullanmalarını sağlıyor. Ama milletvekilleri buraya gelmek isterlerse, tabii ki hoş karşılanırlar ve ionları içeri girmekten caydıracak son kişi ben olurum. Ama kimseye içeri girmesi için baskı yapmak istemiyorum. Bence Creasy’nin yaptığı gibi kendileri için karar vermeleri gerekiyor.“Şu anda oluşturulmuş olan kuralların tamamen makul ve tamamen yasalara uygun olduğunu düşünüyorum” dedi.

HAFTADA BİN KÖPEĞİ BESLİYOR

İngiltere’de milletvekili Stella Creasy, Avam Kamarası’na bebeğiyle birlikte geldi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Media Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!