Media Haber

Doğru Haber

Sağanak vurdu! Tarım arazilerinde zarar büyük

Bursa’nın İznik ilçesinde Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarısının ardından dün akşam saatlerinde başlayan sağanak, sabah saatlerine kadar ...

Bursa’nın İznik ilçesinde Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarısının ardından dün akşam saatlerinde başlayan sağanak, sabah saatlerine kadar devam etti. Sağanak sonrası Çamdibi Mahallesi’ndeki yollarda yaklaşık 1 metre su birikintisi oluştu.

İŞ YERLERİNİ SU BASTI

İlçe merkezindeki eski hastane mevkisinde birçok iş yeri ve evi su basarken, Adalet Sarayı’nın çevresi ise göle döndü. Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi (BUSKİ) ekipleri, harekete geçerken, kent merkezinden İznik’e gidip, su tahliye işlemi başlattı.

(FOTO: DHA)

ARAÇLAR YOLDA KALDI

Su birikintisinde güçlükle ilerleyen araçlardan bazıları arızalanıp, yolda kaldı. Kentte kabak, domates, şeftali ve zeytin gibi ürünlerin bulunduğu tarlalar ve bahçeleri su bastı. Bahçe ve tarlalarını su altında gören üreticiler üzüntülerini dile getirdi.

(FOTO: DHA)

‘ÜRÜNLERİMİZ GİTTİ’

Tarlasını görünce çok kötü olduğunu belirten Mustafa Derebaş, “Kabaklarımızı toplamak için bir haftamız vardı. Şu anda mahvolduk, bittik. Tarlamızdaki bütün ürünlerimiz gitti. Bu manzarayı görünce çok üzüldük. Tarlalarda çok fazla zarar var. Ne yapacağımızı bilmiyoruz” dedi. (DHA)