Trafikten düşürmediği hurda motosikletin faturası ağır oldu

trafikten-dusurmedigi-hurda-motosikletin-faturasi-agir-oldu-Flx9Keab.jpg
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Muratpaşa ilçesi Meydankavağı Mahallesi’nde yaşayan Nazmiye Şanlı Koptur (51), oğluna 2017 yılında 07 AGT 73 plakalı Yamaha marka motosikleti satın aldı. Koptur’un oğlu motosikleti 2019 yılına kadar kullandı. 2020 yılının ilk aylarından itibaren garaja terk edilen motosiklet bir daha kullanılmadı. Motosikleti yeniden kullanmak isteyen aile 7 ay önce motor bloğunu sökerek saniyeye bakıma gönderdi. Bu süreç zarfında motosikletin arka lastiği de söküldü. Garajda kilitli bir şekilde duran motosikletin adeta tozdan görünmez hale geldiği görüldü.

3 FARKLI SUÇTAN BİN 967 TL CEZA

Nazmiye Şanlı Koptur, 13 Mayıs tarihinde evine gelen ceza makbuzu ile adeta hayatının şokunu yaşadı. Ceza makbuzunu inceleyen kadın, garajda kilitli duran motosiklete Alanya ilçesinde kırmızı ışık ihlalinden, makas atma ve trafiği tehlikeye düşürme suçlarından bin 967 TL ceza yazıldığını gördü. Yazılan cezaya motosikletinin fotoğraflarını çekerek isyan eden kadın, bugüne kadar başvuru yaptığı mercilerden bir sonuç alamadı.

Trafikten düşürmediği hurda motosikletin faturası ağır oldu

Foto: Media Haber

“TEK SUÇUM TRAFİKTEN DÜŞÜRMEMEK”

Yaşadıklarını anlatan Nazmiye Şanlı Koptur, “Motoru 2017 yılında satın aldım. 2019 yılına kadar binildi, 2020 yılının ilk aylarından bu yana bu şekilde bekliyor. Motor bloğu 7 ay önce sökülerek saniyeye gönderdik. Tek suçum trafikten düşürmemek oldu. Onu da tekrar toplarız oğlum biner diye düşürmedim. Vergisini ödemeye devam ediyorum. 13 Mayıs’ta Alanya’da Hastaneler Caddesi’nde bir polis kırmızı ışık ihlali yapmaktan, makasa atmaktan ve trafiği tehlikeye düşürmekten 1967 TL para cezası yazmış. Bu motorun gerçekten nasıl Alanya’ya gittiğini ve orada nasıl trafiği tehlikeye düşürdüğünü anlayamadım, şoktayım” dedi.

“MAHKEMEYE BAŞVURMAMI YA DA CEZAYI ÖDEMEMİ İSTİYORLAR”

Ceza sonrası birçok yere başvuru yaptığını belirten Koptur, “Trafik tescili aradım, fotoğraflarını götürdüm. Bana ikiz plakanın olabileceğini ondan kaynaklı olduğunu savunuyorlar. Mahkemeye başvurmamı ya da cezayı ödememi istiyorlar. Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağım. Bu pandemi döneminde böyle bir işle uğraştığım için çok ama çok üzgünüm. Ne yapabilirim? Ne yapacağım. Ne kadar böyle olacak bilmiyorum. Sanırım yok yere cezalar yiyeceğiz. Motoru oğlum kullanıyordu. Son 1 yıldır hiç kullanılmadı. Şimdi oğlum arabaya biniyor” açıklamasında bulundu.

Yaşadıkları karşısında üzgün olduğu görülen Koptur, “Cezayı görünce şok oldum. 31 yıllık şoförüm. 31 yılda 2 kez ceza yedim. Motoru da oğlum kullandığı için birkaç cezası oldu. Onları da ödedim. Böyle bir şey hiçbir zaman başıma gelmemişti” sözlerine yer verdi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Media Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!